משלוח חינם בקנייה ב 249 ש"ח ומעלה

איך נתמודד עם בואו של תינוק חדש למשפחה?

כל מה שצריך לדעת על דולה

איך נתמודד עם בואו של תינוק חדש למשפחה?

תינוק חדש, במיוחד אם מדובר בילד ראשון, הוא שינוי של החיים שהכרתם מקצה אל קצה. אומנם בהריון, במיוחד בשלביו האחרונים, כבר התחלתם להבין שיש פה מישהו חדש שקובע את הכללים, אבל עד שלא תחזרו הביתה עם הרכש החדש, לא תדעו באמת מה מצפה לכם.

אנחנו מדברים על לילות וימים בלי שינה, בכי שאינכם מצליחים למצוא את הגורם לו, שינוי טוטאלי של הזוגיות, של זמן האיכות שלכם יחד, של היכולת שלכם להיות אדונים לעצמכם, המון כביסות, המון המון כביסות, ולצד כל זה – יצור מתוק מאין כמותו שיכבוש לכם את הלב.

גם אם זה לא הילד הראשון במשפחה, עדיין מדובר בתינוק רך שזקוק לכם סביב השעון, תחושה שאולי כבר הספקתם לשכוח אם הילדים הגדולים יותר כבר בגרו מעט, ולא נשכח שקנאה באח הקטן עומדת להיות גורם משמעותי לחיכוכים, צעקות ובכי.

איך מתכוננים לתינוק החדש?

בשורה התחתונה – משעמם לא יהיה לכם. אבל כדי שחוסר השיעמום הזה לא יתפתח לממדי אסון, כדאי שתנסו להתכונן ככל האפשר לבואו של התינוק החדש, ואת זה יש לעשות בשלוש דרכים:

  1. הכינו את עצמכם – קראו ספרים, מאמרים, דברו עם חברים ובני משפחה, נסו להבין מהי את האמת לאמיתה. יותר מדי גברים ונשים אומרים אחרי ההריון והלידה שיש כל כך הרבה דברים שאנשים לא מדברים עליהם: הקשיים, התסכול, הריחוק. חשוב שתהיו מודעים לכל הקשיים, דברו עליהם מראש ונסו להכין את עצמכם לרגע בו יגיעו. חלקו ביניכם תחומי אחריות או תורנויות, אל תירתעו מהאופי ה"עסקי" שבעניין, זה מה שעשוי בסופו של דבר לשמור עליכם שפויים וקרובים זה לזה. קחו בחשבון שהתינוק החדש שמצטרף אליכם הוא מישהו שאתם לומדים להכיר, והוא לומד להכיר אתכם. אתם כנראה תחושו אהבה גדולה וגם חרדה גדולה וזה בסדר גמור. וגם אם אתם מרגישים שלוקח לכם זמן להתחבר, או שמצב הרוח מדוכדך, אל תשפטו את עצמכם ותנו לעצמכם זמן.
  2. הכינו את שאר המשפחה – אם יש לכם ילדים גדולים יותר, חשוב להכין אותם לקראת בואם של האח או האחות שעומדים להצטרף למשפחה. הסבירו להם שכשהם רק נולדו הם היו זקוקים לכם כי לא ידעו לעשות דבר בעצמם, וכי כך תאלצו לנהוג גם עם התינוק החדש. הראו להם סרטונים של חיות בטבע ודברו איתם על מקומם כאחים גדולים, והבהירו להם שהתינוק אומנם יקבל חלק גדול מתשומת ליבכם ויותיר אתכם עייפים וחסרי סבלנות לעיתים, אך לא יגזול במאומה מאהבתכם כלפיהם. אם המשפחה מורכבת גם מחיות מחמד כמו חתול או כלב, כדאי לעשות הכנה גם לגבי ההתמודדות שלהם עם התינוק החדש, וכבר ביום או ביומיים שלאחר הלידה, כשהאם והתינוק עדיין בבית החולים, להביא הביתה בגדים שלבש התינוק על מנת שהכלב או החתול יוכלו להתרגל לריח שלו עוד לפני שיגיע הביתה.
  3. הכינו את הבית – הקפידו לרכוש את כל הציוד שאתם זקוקים לו – מיטה עבור התינוק, אמבטיה, כיסא לרכב, סל-קל, דאגו לספה נוחה שבה תוכלו להאכיל אותו כשהוא מתעורר בלילה ולתאורה עמומה ולא בוהקת מדי לשעות הערב שבהן הוא מצליח קצת לישון. כדאי להצטייד במכונת כביסה, אם אין לכם, ועוד יותר מומלץ לרכוש גם מייבש. ככל שהילד יגדל תצטרכו להמשיך ולהתאים את הבית על פי התפתחותו.

אחד הדברים הכי חשובים לקראת הגעה של תינוק חדש למשפחה הוא לוודא שיש לו את כל התנאים הנוחים ביותר – בגדים נעימים וחמים מספיק, שמיכה מפנקת, בובות שיעניינו ויסקרנו אותו ועוד. אם אתם רוצים להיות מוכנים בצורה מלאה, פנקו את עצמכם במארז לידה הכולל בגד גוף נוח להחלפה, מכנסיים עם רגלית לשמירה על חום הרגליים, כובע מחמם, שמיכה מפנקת, סדין למיטת התינוק, סינר רוק מעוצב, בובת שמיכי וחיתולי בד מעוצבים.

הקפידו שכל הפריטים במארז יהיו עשויים מבדים טבעים ואורגנים, וודאו שתהליך הייצור שלהם נעשה ללא כימיקלים, על מנת שלא ייצרו גירוי בעורו העדין של התינוק שלכם. את פריטי המארז המעוצב תוכלו לבחור בעצמכם או לרכוש מארז מוכן. אין צורך שתצאו מהבית, המארז יוכל להגיע ישירות אליכם ולספק לכם את כל הפריטים שהייתם עשויים לשכוח, ושעושים את כל ההבדל.