משלוח חינם בקנייה ב 249 ש"ח ומעלה

דור חדש של אמהות

דור חדש של אמהות

 

כמו כל ילדה מבית טוב גם אני הלכתי בתלם סיימתי את התיכון עם בגרות מלאה, התגייסתי לצבא, סיימתי תואר בכלכלה והמשכתי ללימודי ראיית חשבון, התקבלתי להתמחות באחד המשרדים הגדולים בארץ, עברתי את המבחנים וסיימתי את התמחות תוך כדי התחתנתי עם אהבת חיי גיא, והפכתי לראשונה לאמא.

גדלתי בבית להורים אקדמאיים בעלי קריירה מוצלחת ותמיד חשבתי שגם אני אלך במסלול זה כמותם. מימיי לא דימיינתי שיום אחד אהיה לאישה בבית, מהרגע שאחזתי בבכורתי, רוני, היה לי שינוי בלב. כל הדאגות המקצועיות והכלכליות קיבלו סדר עדיפות מישני בחיי.

כמובן שלאחר חופשת הלידה חזרתי לעבוד במשרה מלאה כרואת חשבון, אבל תחושת ההחמצה ופיספוס הרגעים הכל כך משמעותיים בחיי ביתי כל הזמן היו כעננה מעל ראשי. עם הולדת בני, עומר, ההרגשה הלכה והתחזקה והחלטתי לחפש עיסוק שיאפשר לי גמישות עם הילדים והמשפחה.

אז תשכחו את כל מה ששמעתם על אמהות בבית. דור חדש מתחיל עסקים משלהם, בלוגים ועבודה בבית. המרכז האמריקאי לחקר נשים ועסקים מראה כי ישנם 10.1 מיליון נשים בעלות עסקים בארה"ב. אין נתון סטטיסטי מדוייק כמה מהם מנוהלים מהבית, אבל אין ספק שמדובר באחוז גבוה.90% מהנשים אמרו שהרצון לגמישות משפחתית היא סיבה מספר אחת לכך שהן בוחרות לעבוד מהבית. שינוי גדול נוסף שעלה ב 15 שנים האחרונות הוא התדמית של נשים שעובדות בבית- בעבר, נשים נמנעו מלספר ללקוחות שהן עובדות מהבית, כיום זה בשגרה ואפילו נחשב מכובד.

ניתן היום לראות עבודות מהבית בעריכת דין, שיווק, גרפיקה, ראיית חשבון, בניית ועיצוב אתרים ועוד מקצועות מכובדים ביותר.    המגמה של עבודה מהבית הינה נחלתם בעיקר נחלתן של נשים, אך ניתן לראות בימינו גם יותר ויותר גברים שמעדיפים לעבוד מהבית ולא לשהות כל היום במקום העבודה. ניתן לראות כי נשות דור האלפיים מעצבות את עצמן אחרי הסבתות שלהן ולא אחרי האמהות שלהן. ולא במובן שלהשאר בבית ולא לעבוד, אלא יחס מאוזן יותר בין משפחה לעבודה. הנוף בהחלט השתנה והיום אמהות שעובדות מהבית לא נוטשות את הקריירה שלהן, אלא מחפשות עבודה שאפשר לעשות מהבית. אם אלו החיים שאת מתכוונת לבחור לעצמך דעי כי מדובר בלא מעט אתגרים, בריבוי משימות ויכולת גדולה לנהל נכון את הזמן.

היתרונות בשילוב האמהות עם העבודה מתחיל בעובדה שאת יכולה להישאר בבית עם תינוקך ולהנות מכל רגע בגידולו, ולא למהר למצוא לו מסגרת בגן או אצל מטפלת כשמגיע לגיל 3 חודשים או במקרה הטוב יותר אם מתאפשר לך להאריך את חופשת הלידה ולהיות ללא במשך מספר חודשים. בתור אמא שעובדת בבית יש לך מרחב פעולה הרבה יותר גמיש כאשר למשל תינוקך חולה או גם ילד שנמצא במסגרת וצריך להישאר עימך בבית אין לך בוס על הראש שאת צריכה לתת לו דין וחשבון ולהרגיש אי נעימות כזו או אחרת או לחילופין לנסות למצוא מי יוכל לשמור אליו. את מתמרנת את הזמן כך שתוכלי גם לגשת עימו לרופא על מנת לקבל איבחון וטיפול מתאים וגם עדיין יכולה להמשיך לעבוד, אולי בקצב אחר או בשעות אחרות אבל עדיין גם לעבוד וגם לדאוג לתינוקך/ילדך החולה.            יתרון נוסף הוא למניקות, ניתן לשלב הנקה לאורך זמן ממושך יותר ללא קשיים של סחיבת משאבת חלב למקום העבודה, מציאת מקום עם פרטיות בו תוכלי לשאוב, שמירת החלב במקום מקורר וכדומה. תינוקות וגם פעוטות מתעוררים פעמים רבות בלילות מסיבות שונות, עבודה מהבית מאפשרת לך לתפוס תנומות קצרות שנותנות לך כח להטעין את המצברים להמשך היום. חיסכון זמן בכבישים, מרבית האנשים לא עובדים במרחק הליכה או נסיעה קצרה מהבית ועל כן מבלים זמן לא מבוטל בדרכים ולרוב בפקקים. הפקקים נוצרים בעיקר בשעות הבוקר בהם אנו יוצאים לכיוון העבודה ובחזור הביתה. עבודה מהבית חוסכת את הזמן היקר הזה בכבישים וחוסכת לנו עצבים מהמתנה בפקקים ותחושת בזבוז זמן. גם אמא שעובדת מהבית צריכה לנסוע לפגישות עם לקוחות, עם ספקים, רכישת סחורה, בחינת שיתופי פעולה ועוד, אך לרוב יכולה לתכנן את שעת היציאה בשעות בהן הכביש פנוי יותר ממכוניות. כמו שציינתי למרות היתרונות העצומים שלא ניתן להמירם בעד שום הון שבעולם…..מדובר במשימה לא פשוטה בכלל, אך אפשרית מצד אחד את בבית מטפלת בתינוקך הרך ומצד שני את לא מרגישה טובעת בהחלפת חיתולים ובהאכלת חלב, דייסות מאוכל מרוסק כי את מרגישה מועילה והרגשה זו הופכת אותך לאימא סבלנית יותר וטובה יותר. יש לא מעט אימהות שהמעבר החד הזה מעבודה בסביבה של אנשים בוגרים לבית עם תינוק קטן שגוזל ממך את כל זמנך הוא לא בהכרח פשוט.

חשוב לזכור ולהבין שעבודה מהבית היא עדיין עבודה, פשוט אין מישהו שאומר לך מה לעשות, מתי ואיך. את צריכה לנהל את עצמך והמפתח להצלחה הוא מוטיבציה עצמית לקום בכל בוקר מוקדם (אם אפשר אז אפילו לפני התינוק), להתלבש ולהתארגן כמו שהיית עושה אם היית עובדת מחוץ לבית, לתכנן לעצמך את לוח הזמנים, להציב לעצמך מטרות קצרות טווח וארוכות טווח וכמובן לנסות לעמוד בהן כמה שאפשר. כמו כן לשים לב שאת לא מתפתה להתעסק עם עבודות הבית כגון שטיפת כלים, כביסות וכדומה הלא אם לא היית בבית אף אחד לא היה מתפנה אליהם בשעות העבודה.

על מנת להצליח בעבודה מסוג זה את חייבת מערכת תמיכה חזקה מבן הזוג שיגבה ויהיה עם התינוק / הילדים בשעות שהוא בבית, זה קורה בדרך כלל בערבים ובסופי שבוע, על מנת שאת תוכלי לחזור ללקוחות, לענות למיילים ולעשות את כל מה שאת צריכה לעשות ולא הספקת.

במידה ותינוקך לא במסגרת כלשהיא נצלי את הזמן שהוא ישן או נינוח ויכול להעסיק את עצמו, אפילו מעט. לא צריך להתבייש לבקש עזרה ממשפחה קרובה במידה וניתן כגון הורים ואחים כשאר יש לך פגישה עסקית או שאת צריכה כמה שעות להתנתק ולהתרכז בעבודה. כמו כן, במידה ויש באפשרותך לקבל עזרה חיצונית בתשלום, אל תהססי! מומלץ בפעמים הראשונות בכדי שהתינוק יכיר את המטפלת להביא אותה בזמן שאת בבית ויכולה להנחות אותה למה התינוק רגיל ומה הוא אוהב ובהמשך במידת הצורך תוכלי להשאיר אותו עימה ולצאת לפגישות ולסידורים.

חשוב מאוד לדאוג לפינת עבודה מסודרת וזה לא חייב להיות חדר נפרד (הלא לא לכולנו יש חדר מיותר בבית), מספיק פינה גם אם קטנה בה תוכלי לעבוד בכל יום וכמובן לרכז ולסדר את כל מה שקשור לעבודה שלך- מחשב, ניירת וכדומה. ושבני הבית ובייחוד הילדים ידעו לא לגעת בפינה הזו וכך תמנעי ממצבים בו דברים מתבלגנים או הולכים לאיבוד.

אין ספק שבכדי להצליח לעבוד מהבית עלייך להיות אישה חזקה! המשיכי להיות אמא לתפארת ובעלת קריירה מהממת. תתעלמי מהערות של אנשים שטוענים שלעבוד מהבית זה קל ושהלוואי והיו מתחלפים איתך והמשיכי בדרכך בנחישות והתמדה וההצלחה תמהר להגיע! בהצלחה!!

רוצים לקבל קוד קופון של 20 ש"ח לרכישה באתר?

נרשמים לאתר ומקבלים 20 ש"ח הנחה לקניה בכל האתר כולל כפל מבצעים בקניה מעל 200 ש"ח.