משלוח חינם בקנייה ב 249 ש"ח ומעלה

קנה ב-500 ש"ח שלם 350 ש"ח
קוד קופון Love20

כל מה שצריך לדעת על דולה

דולה

כל מה שצריך לדעת על דולה

דולה, או במילים אחרות – תומכת לידה, מציעה ליווי מקצועי לאישה ההרה ולבן הזוג שלה הן במהלך ההיריון והן בזמן הלידה. היא מספקת מענה גם בפן הטיפולי וגם בפן הרגשי ומשלבת שיטות טבעיות, שמקורן ברפואה המשלימה, כמו עיסוי, שיאצו ואפילו רפלקסולוגיה, הידועות כמסייעות לא מעט בשני תהליכים חשובים אלה. ישנם זוגות המעוניינים בדולה המלווה אותם לאורך כל הדרך וישנם כאלה המעוניינים בליווי אך ורק בזמן הלידה עצמה. אפשרויות אלו נתונות להחלטת האישה ההרה או בני הזוג והן כוללות הן מפגשים אישיים, פנים מול פנים, והן שיחות טלפוניות בעת הצורך.  

מה היא מציעה

את הדולה פוגשים בני הזוג כבר בזמן ההיריון. לעיתים כבר בשלבים הראשונים של ההיריון ולעיתים בשלבים המתקדמים מאוד, רגע לפני הלידה. כאשר מגיע היום הגדול, יום הלידה, מגיעה הדולה לבית החולים ביחד עם היולדת ובן זוגה ומלווה אותה בכל התהליך. הדולה איננה מיילדת. היא לא מחליפה את הצוות הרפואי וגם לא את המיילדת עצמה. היא מספקת תמיכה ליולדת ועוזרת לה לעבור את הלידה ואת האתגרים הלא פשוטים הכרוכים בה בצורה הטובה ביותר. היא מספקת לה כלים, לפני הלידה ועוד בזמן ההיריון, שיוכלו לסייע לה בלידה ומדריכה אותה כיצד להתנהל נכון במצב המורכב והמיוחד הזה. הדולה מלמדת את האם לעתיד כיצד לנשום בזמן הלידה, כיצד להרפות כשצריך וגם מתי ללחוץ. היא משתמשת בשיטות שונות כדי להרגיע את האישה ההריונית בזמן ההיריון, כמו עיסויים וטיפולים אחרים בלבוש מלא או חלקי, ואף נעזרת בחלקן גם בזמן הלידה והצירים המקדימים.

לאחר הלידה, מלווה הדולה את היולדת הטרייה בשעות הראשונות ובימים שלאחר עזיבת בית החולים ומסייעת לה, במידת הצורך, בהנקה. עוד במהלך ההיריון היא מדריכה אותה מהן תנוחות ההנקה הנכונות ועושה זאת באמצעות בובת תינוק על מנת לאפשר לה להתנסות בכך ולהכין את עצמה לשלב שבו תצטרך להניק את תינוקה החדש. הדולה היא גורם מקצועי מוסמך, והיא מציעה את שירותיה לאחר שהשלימה לימודים וקורסים רלוונטיים. ישנן דולות שהיו בעברן אחיות וישנן כאלו שאינן מגיעות מהתחום. לא תמיד תהיה לדולה הכשרה רפואית כלשהי, אך כן יש לה את הכישורים הנדרשים לליווי ולתמיכה באישה ההרה או באישה שילדה וזקוקה להדרכה.

מתי כדאי לפנות אליה

הפגישה הראשונה עם הדולה כוללת הכנת תכנית לידה. נשים רבות, בין אם ילדו בעבר ובין אם זו הלידה הראשונה שלהן, מתמודדות עם לא מעט חרדות וקשיים רגשיים, כמו גם קשיים פיזיים שונים. פניה לדולה והכנת תכנית לידה מראש, עוזרת להפיג את הפחד ואת החששות שפעמים רבות אינם נשלטים. בניית התכנית בעזרת הדולה מסייעת הן לאישה והן לבן הזוג שלה לעבור את התהליך בצורה טובה יותר כשהם יודעים מה צפוי להם הן בזמן הלידה והן לאחריה. הידיעה הזו מרגיעה מאוד ומאפשרת להם להגיע לרגע הזה מוכנים יותר. ישנן נשים שלאור לידות קודמות קשות מאוד מוצאות עצמן מתמודדות עם פחדים עצומים מהלידה.

הליווי והתמיכה הרצופה שמציעה הדולה יכולים להקל באופן משמעותי, ולאפשר לאישה, כמו גם לבן הזוג שלה, לקבל את החלטות נכונות. הליווי אף מספק כלים חשובים שיעזרו להם בהתמודדות מול הגורמים הרפואיים. הדולה יכולה להיות מענה מתאים גם לנשים המתמודדות עם ההיריון לבדן, ללא בן זוג ובני משפחה שנמצאים בסביבה הקרובה. היא יכולה באופן הזה לספק לאישה את כל התמיכה שבאופן טבעי היא מקבלת מבן זוגה, וללוות אותה לבית החולים בזמן הלידה. מעבר לכך, לזוג שזהו ההיריון הראשון שלהם, הפנייה לדולה יכולה להרחיק חששות בכל הקשור לגידול התינוק ולהתמודדות עם הימים הראשונים בבית, מחוץ לבית החולים. לבני זוג, החוששים מאוד מליווי האישה בזמן הלידה, הדולה יכולה לספק מענה מצוין, מענה מרגיע ומכיל ולהכין אותם להתמודדות עם רגע האמת. הדבר נכון בעיקר לגברים המעוניינים לקחת חלק פעיל בלידה, אך חוששים ממנה.

כדאי לדעת

לפני שיוצאים לדרך המשותפת עם הדולה, חשוב מאד לתאם את הציפיות מולה ולבדוק איתה מה כולל תהליך העבודה המשותפת. כל אלה, עוזרים לכל הצדדים המעורבים לקחת חלק פעיל וחשוב בתהליך, ולחוש בנוח למרות הצטרפותה של צלע שלישית, שאיננה בת משפחה. צלע שמלווה את האישה ובן הזוג שלה ברגעים אינטימיים מאד, צלע שחשוב לסמוך עליה ולחוש ביטחון מלא בקרבתה. חשוב מאוד לוודא שהדולה, שאליה פונים היא בעלת הכשרה רלוונטית, ושיש בידה הסמכה מקצועית מוכרת, ניסיון וכמובן – המלצות!

רוצים לקבל קוד קופון של 20% לרכישה באתר?

נרשמים לאתר ומקבלים 20%  הנחה לקניה בכל האתר כולל כפל מבצעים בקניה מעל 200 ש"ח.