משלוח חינם בקנייה ב 249 ש"ח ומעלה

קנה ב-500 ש"ח שלם 350 ש"ח
קוד קופון Love20

חלונות שינה לתינוקות

חלונות שינה לתינוקות

 

התינוק שלך מתחיל לפהק, ניראה פתאום שאינו מרוצה? כנראה שנפתח לו חלון שינה. מהם חלונות השינה? מהם הסימנים לכך? וכיצד מודעות אודות חלונות השינה, תעזור לכם כהורים לתינוקות?

מהם חלונות שינה אצל תינוקות?

מלידת התינוק ועד שמלאו לו 10 חודשים לערך, הוא זקוק לשעות שינה בהתאם לחלונות השינה שנפתחים כל 20 עד 45 דקות במהלך היום. חלונות השינה, הם פרקי זמן בהם התינוק נהיה עייף וגופו מוכן להירדמות. למעשה, תינוקות, בשונה מאיתנו המבוגרים, מתעייפים ממספר גירויים מצומם, כפי שאנו נתעייף לאחר יום שלם. לכן, כשנפתח חלון השינה, זה יהיה הזמן המדויק עבור התינוק לשכב למנוחה. 

איך מזהים את חלונות השינה?

כהורים קשובים, די מהר ניתן יהיה לזהות את סימני השינה אצל התינוק. סימנים נפוצים הם: פיהוקים, שפשוף העיניים, אדמומיות סביב הגבות, בהייה ממושכת ובאופן כללי, נראה שהתינוק, לפתע קצת פחות מבסוט. כמובן, שסמני השינה משתנים בין התינוקות וכהורים, תלמדו לזהות את סמני העייפות של התינוק שלכם לאחר זמן מה. כאשר התינוק מתחיל לבכות, ייתכן וזמן השינה האופטימאלי שלו חלף.

מדוע חשוב להרדים את התינוק בזמן חלונות השינה?

כשנפתח חלון השינה, זהו זמן שבו גופו של התינוק מוכן להירדמות. בזמן זה, יהיה לו קל ופשוט להירדם. אם ננסה להרדים את התינוק לפני הזמן, כנראה שניתקל בבכי וסירובים שכן הוא אינו מוכן לשינה. באופן דומה, אם לא הרדמנו את התינוק בחלון השינה, הוא עלול להתחיל לבכות, ייתכן שכעת הוא במצב של עייפות יתר. במצב זה, התינוק זקוק לשינה אך יתקשה להירדם ותהליך ההרדמה עלול להימשך ולהימשך. 

מהם הזמנים של חלונות השינה?

חלונות השינה משתנים מעט בין תינוק לתינוק כמו גם לפי גילו. מלידת התינוק ועד לחודש ימים, זקוק התינוק לכמות השינה הגבוהה ביותר שנעה בין 16 ל20 שעות בכל היממה. בהדרגה, בהתאם להתפתחותו וצרכיו האישיים, התינוק זקוק לפחות ופחות שעות שינה. בהתאם לכך, תנומות במהלך היום, שבהתחלה יקרו בתדירות גבוה יפחתו בהדרגה.

חשוב לציין, שכל תינוק הוא אינדיבידואל. לכן, על ידי הקשבה לסמני השינה שמסמנים שהגיע חלון השינה, אפשר לדעת מה יהיה הכי מתאים עבורו. כאשר מזהים את חלון השינה בזמן, לפני שמתחיל בכי או לפני שהתינוק חוזר לחייך ולהתלהב, ניתן לעזור לתינוק להיכנס למנוחה שלווה ורגועה. 

איך לסייע לתינוק להירדם בזמן חלונות השינה?

לאחר שלמדתם לזהות את סימני השינה בזמן, מומלץ להתחיל בהדרגתיות להכין את התינוק למנוחה. הרחקתו מגירוים חיצוניים כמו טלוויזיה, צעצועים, אנשים רבים וכדומה תסייע בתחילת התהליך. בהמשך, מקום שקט, נעים וחשוך יסייע לתינוק להירדם בקלות. כמו כן, תינוקות קטנים ועד גיל 3 -4 חודשים זקוקים למגע רב יותר וחום גוף על מנת להירדם בקלות. בהדרגה, ככל שהתינוק גדל ובהתאם לצרכיו האישיים ויכולותיו, הוא יזדקק לפחות סיוע על מנת להירדם.

רוצים לקבל קוד קופון של 20% לרכישה באתר?

נרשמים לאתר ומקבלים 20%  הנחה לקניה בכל האתר כולל כפל מבצעים בקניה מעל 200 ש"ח.