משלוח חינם בקנייה ב 249 ש"ח ומעלה

קנה ב-500 ש"ח שלם 350 ש"ח
קוד קופון Love20

אחים צמודים

אחים צמודים

 

אחים צמודים הם אחים שנולדים בהפרש גילאים קרוב מאוד. החוויה לגדול עם אח בגיל קרוב טומנת בתוכה יתרונות רבים. לצד יתרונות אלו, הדבר עלול גם להוביל לקשיים ומורכבויות רבות. איך מתמודדים עם הקשיים? ומה יכול לעזור להתמודד עימם?

הם כמעט באותו הגיל:

אולם, לגדל אחים תאומים זו מלאכה הדורשת התעסקות רבה אך לגדל אחים צמודים זהו אתגר שונה לחלוטין שכן האחים הם לא באותו הגיל. הבדל זה, מתבטא בכך שהצרכים של האחים הם שונים אחד מהשני, השלב ההתפתחותי בו הם נמצאים הוא שונה, והחלוקה של המשאבים החומריים כמו גם, האנרגטיים מצד ההורים, דורשת מאמצים גדולים יותר. 

מצד אחד, אין ספק שעבור הקטנים, זו יכולה להיות חוויה נהדרת ויש להם חבר שממש קרוב לגילם. מצד שני, הצרכים השונים, עלולים לייצר קשיים, לא רק אצל ההורים, אלא גם אצל הקטנים.

איך מתמודדים עם אחים צמודים?

קבלת ייעוץ, עזרה והכוונה כמו גם מודעות לכמה הביטים, תסייע לא רק בצליחת הקשיים, אלא גם בהפקת יתרונות נפלאים מחברות שבין אחים צמודים. כהורים, חשוב להתייחס לכמה היבטים. תחילה, הולדתו של הקטן החדש, עלולה לייצר תחושה שהבכור, כבר גדול, אולם חשוב לזכור שגם הוא עדיין קטן זקוק לחום, הכלה ויחס רב. להסתכל מנקודת המבט של הבכור על הדברים תסייע לראות כיצד הוא חווה את היחס בין האחים. חשוב לזכור להתייחס לרגשותיו ותחושותיו למרות שלעיתים נרגיש שהקטן זקוק ליותר.

לעודד חברות בין האחים:

אחים צמודים נוטים לפתח קנאה ותחרותיות וזה טבעי. פעמים רבות ניסיונות ההורים לייצר שוויון עלולים אף להגביר תחושות אלו. כהורים, כדאי ללמד את הילדים להיות חברים, שותפים שכן הם משמשים אחד לשני את קבוצת השווים. במקום לחלק תמיד שני צעצועים שווים לכל אחד, אפשר ללמד אותם לחלוק צעצוע יחדיו. לא לנסות בכוח לייצר ייחס שווה שכן, באופן טבעי תיווצר תחושה של קיפוח אצל אחד הצדדים.

להדגיש את יחידותו של כל אחד בנפרד ולהעצימה, תסייע לאחים ללמוד שהם לא צריכים להיות אותו הדבר כדי להרגיש אהובים ורצויים. הימנעו כמה שניתן מהשוואות בין האחים. השוואות יוצרות תסכול, תחרות, קנאה ועלולות לפגוע בדימוי העצמי של אחד הילדים כמו גם, לייצר יריבות בין השניים. כאשר הם רבים, זכרו שזהו חלק מתהליך ההתפתחות שלהם, ממנו הם יכלו ללמוד כיצד להתנהג בעתיד עם ילדים אחרים. כאשר אפשר, תנו להם ללמוד כיצד לפתור את הריב בעצמם ואל תמהרו מייד להתערב. 

לבקש ולקבל עזרה כשצריך:

שלבי ההתפתחות הראשונים של תינוקות וילדים הם משמעותיים מאוד בהשפעתם על העתיד, על יצרת דפוסי התקשרות, יכולות תקשורת, יצירת דימוי אישי, ביטחון עצמי ועוד. לכן, התייעצות עם מומחים, פסיכולוגים ויועצים יכולה לסייע לכם להבין התנהגויות טוב יותר, לדעת מה תהיה התגובה הנכונה ביותר וכיצד לתרום להתפתחותם התקינה של האחים יחדיו כמו גם, להקל עליכם מול הקשיים.

רוצים לקבל קוד קופון של 20% לרכישה באתר?

נרשמים לאתר ומקבלים 20%  הנחה לקניה בכל האתר כולל כפל מבצעים בקניה מעל 200 ש"ח.