משלוח חינם בקנייה ב 249 ש"ח ומעלה

קנה ב-500 ש"ח שלם 350 ש"ח
קוד קופון Love20

טעימות לתינוקות

טעימות לתינוק

 

בשלב מסוים בהתפתחותם של תינוקות, מגיע הזמן לעבור בהדרגה לאכילת מזונות מוצקים. איך יודעים שהגיע הזמן להתחיל בטעימות לתינוק וכיצד לעשות זאת כמו שצריך?

איך אדע מה נכון לתינוק שלי?

לפי הנחיות משרד הבריאות, הזמן המומלץ להתחלת הטעימות לתינוק, יהיה סביב גיל חצי שנה ולא לפני. מתן טעימות הוא תהליך הדרגתי בו, במקביל להנקה מתחילים לתת לתינוק טעמים ומרקמים שונים בעזרתם הוא מתחיל לפתח את חושיו ולסגל הרגלי אכילה והנאה מאוכל. התחלת הטעימות צריכה להתרחש כאשר התינוק מוכן לכך, כמו גם כאשר מערכת העיכול שלו בנויה להתמודד עם מזונות שונים. מנגד, גם לא מאוחר מדי, שכן הדבר יכול להוביל למחסור תזונתי.

סימנים שהתינוק מוכן להתחיל בטעימות:

במידה ומלאו לתינוק 6 חודשים, נעזר בסמנים הבאים:

  1. התינוק יכול לשבת ולהחזיק את ראשו, שרירו חזקים מספיק ומערכת העיכול בנויה לקבלת מזונות.
  2. התעניינות מצד התינוק במאכלים השונים שהמבוגרים סביבו אוכלים והושטת יד לעברם.
  3. כשהתינוק מכניס לבד דברים לפה ועושה זאת פעמים רבות.
  4. הפסקת רפלקס הלשון. 
  5. התעוררויות רבות במהלך הלילה בשל רעב.

אוכל מרוסק או חתוך? מה אסור ומה מותר?

התחלת הטעימות תעשה בהדרגתיות. תחילה, מומלץ להתחיל עם מאכל אחד למשך שלושה ימים עד שבוע, על מנת לתת זמן להתרגל לטעם ולוודא שהתינוק אינו מגיב באלרגיה למאכל החדש. בשלבים הראשונים, מומלץ לתת אוכל מרוסק כמחית, קל לעיכול ולהתחיל מירקות מבושלים באידוי כמו גזר, דלעת וקישוא, בהמשך אפשר לשלב פירות במחית ודייסות עשירות בברזל. 

כמו כן, יש להימנע ממלח, ממזונות בעלי נטייה לאלרגיות כמו מוצרי חלב, אותם מומלץ לתת רק לאחר גיל שנה. בהדרגה אפשר לחשוף את התינוק למזונות עשירים בברזל וקטניות שאינן מכבידות ומקשות על מערכת העיכול. כמו כן, יש לשים לב בהגשת פירות הדר ופירות טרופים בעלי רמת חומציות גבוהה, אותם מומלץ לתת רק בהמשך בכמויות הקטנות ולעקוב אחר תגובת התינוק אליהם. בנוסף, הימנעו מכל סוגי הגרעינים והפיצוחים, סוכריות ודבש.

מה לגבי סרבנים?

תינוקות נולדים עם מנגנון אכילה טבעי של רעב ושובע והם יודעים מתי הם רוצים לאכול ומתי לא. תפקיד ההורים הוא לדעת להיות קשובים לתגובותיו של התינוק. במידה ואת המעבר למאכלים מוצקים עושים בהדרגה וממאכלים בעלי ערך תזונתי נכון, התינוק ידע לסמן לנו מה נכון עבורו. חשוב לזכור, שבתחילת המעבר למוצקים מתחילים עם טעימות שמטרתם היא להרגיל את התינוק למזונות מוצקים והם עדיין אינם ניתנים כארוחות ולכן, לא נרצה לצפות ממנו לאכול הרבה. 

חווית התינוק בשלב זה את האכילה היא חשובה ויכולה להשפיע על היווצרותם של הרגלי אכילה בהמשך. לכן, נרצה לייצר חוויה חיובית. במידה והתינוק אינו מעוניין במזון, לא נכפה עליו את האכילה, ואפשר לחזור לתת לו לנסות שוב בהמשך, שכן יתכן ויזדקק לכמה פעמים על מנת לרכוש את הטעם. כמו כן, מומלץ להגיש את המזונות בשעות בהם התינוק סקרן וערני כמו שעות הבוקר ולא כשהוא עייף ומותש.

רוצים לקבל קוד קופון של 20% לרכישה באתר?

נרשמים לאתר ומקבלים 20%  הנחה לקניה בכל האתר כולל כפל מבצעים בקניה מעל 200 ש"ח.