משלוח חינם בקנייה ב 249 ש"ח ומעלה

קנה ב-500 ש"ח שלם 350 ש"ח
קוד קופון Love20

גיל שנתיים הנוראי

תינוק בן שנתיים

התינוק הקטן והחמוד שאתם מכירים לפתע הופך למרדן ועצבני? קודם כל, תירגעו, זוהי תופעה מוכרת ולמעשה, חלק בסיסי וטבעי בהתפתחותו של הילד. כיצד מתמודדים עם גיל שנתיים המאתגר וצולחים אותו בשלום? 

מה קורה בגיל שנתיים?

סביב גיל שנתיים, התינוק מגיע לשלב התפתחותי משמעותי בחייו. בשלב זה, הוא למד לדבר, הוא מתחיל לתקשר ויכול להתחיל להביע את עצמו. יחד עם זאת, בגיל זה, לתינוקות עדיין אין את היכולת להבין ולהיות רגישים לסביבתם והם אינם עושים הפרדה בינם לבין זולתם. לפיכך, התינוק אינו מבין מה עובר וקורה אצל האחר ורואה רק את צרכיו שלו. ניתן לכנות שלב זה כשלב האגוצנטרי וזהו שלב נורמטיבי בהתפתחות התינוק. 

כיצד מתמודדים עם גיל שנתיים?

השלב הראשון, הוא בהבנה שלכם כהורים שהתנהגויותיו של הקטן הן נורמטיביות ואינן מעידות על חינוך לקוי או אישיות בעיתית. בהמשך, מתוך מקום מבין ומכיל, תוכלו להיעזר בכמה טיפים שיעזרו לכם להתמודד יותר טוב:

  • עצמאות – סביב גיל שנתיים, התינוק רוצה להתחיל לעשות כל מני פעולות בעצמו וזה דבר נפלא וחשוב עבור התפתחותו התקינה. כל עוד, הוא אינו עושה משהו שעלול לסכן או לפגוע בו כמו להתלבש, לאכול לבד וכדומה, אפשרו זאת גם אם זה לוקח יותר זמן, שכן התפרצות הכעס שלו יכולה להימשך הרבה יותר מזה. 
  • וודאות – עבור תינוקות וילדים, שינוי, עלול להיות חוויה משמעותית וגדולה. כהורים, נוכל לסייע לתינוק להיות מוכן לקראת הדבר הבא על ידי יצירת וודאות. לדוגמא, להסביר את סדר היום, "נוכל ארוחת ערב ואחר כך נעשה מקלחת, נצחצח שיניים ונלך לישון". כך התינוק יודע מה עומד לקרות והוא אינו מופתע ומגיב בקיצוניות לשינוי. 
  • אסרטיביות והצבת גבולות – ילדים בכל גיל זקוקים לגבולות ברורים ויציבים שיראו ויכוונו אותם בדרך. למעשה, הקטן שמגיע לגיל שנתיים מתחיל לבדוק הגבולות ובעזרת הסמכות ההורית, הוא מבין איפה לעצור, וכמה אפשר להמשיך. הגבולות, מקנות לו תחושת ביטחון. לכן, זכרו להיות אסרטיביים, מבלי לצעוק, להציב גבולות ולהיות ברורים ועקביים.
  • השלב האגוצנטרי –  התינוק נמצא בשלב האגוצנטרי. יתכן, והוא לא ירצה לחלוק את המשחקים שלו, למרות שהוא משחק במשחקים של כולם. אין ביכולתו להבין שאם הוא שיחק במשחק של חברו הוא צריך לתת לו לשחק בשלו. לכן, הוא לא חייב כרגע לחלוק ולא צריך להתעקש איתו על זה. בהמשך, כאשר ילדנו מרביץ ומתנהג לא יפה בגיל זה, הימנעו מאמירות כמו: " איך אתה היית מרגיש אם היו עושים לך את זה"? בגיל זה, התינוק אינו מסוגל להבין זאת. לכן, אמירה חד משמעית, לא בצעקות, כמו: "אני לא מרשה להרביץ", תהיה יותר יעילה עבורו.
  • גם גיל שנתיים עובר – לבסוף, זכרו זהו שלב אחד מתוך רבים בהתפתחותם של ילדכם, וגם השלב הזה יעבור. היו סבלניים, רגישים, מכילים וכמובן ברורים. ואל תשכחו, זה לגמרי טבעי!

רוצים לקבל קוד קופון של 20% לרכישה באתר?

נרשמים לאתר ומקבלים 20%  הנחה לקניה בכל האתר כולל כפל מבצעים בקניה מעל 200 ש"ח.