משלוח חינם בקנייה ב 249 ש"ח ומעלה

קנה ב-500 ש"ח שלם 350 ש"ח
קוד קופון Love20

גמילה מחיתולים

גמילה מחיתולים

 

הורים רבים נתקלים בשאלות סביב נושא הגמילה מחיתולים של ילדיהם. מהו הזמן המתאים? מתי הילד מוכן? ואיך עוברים את התהליך בדרך הכי נעימה? 

איך נדע שהילד מוכן להיגמל?

תהליך הגמילה, מתרחש לרוב בין גיל שנה לגיל שלוש. סימנים קוגניטיביים ומוטורים יכולים לסייע לדעת שהילד מוכן לתהליך הגמילה. לדוגמא: כאשר הילד מגיב למילים "קקי" ו"פיפי", כאשר הוא מראה סקרנות לגבי חדר השירותים, משחק עם נייר טואלט וכדומה. יחד עם זאת, לצד מוכנות התינוק לתהליך, להורים תפקיד מרכזי שיקבע מהו הזמן המתאים.

 הגיל שבו התחילו ילדים אחרים בגן את תהליך הגמילה הוא לא בהכרח השלב שמתאים עבורכם. משתנים שונים ישפיעו על יכולת ההורים להתמסר לתהליך ולכן, אל תיכנעו ללחץ חברתי ובדקו שאתם אכן מוכנים. יחד עם זאת, לעיתים קרובות, הורים נוטים לדחות את התהליך מתוך חשש להתמודד עימו. למעשה, ייתכן והתהליך נשמע מאיים ומורכב, אך בעזרת הידע והכלים הנכונים, גמילה מחיתולים יכולה להפוך לחוויה חיובית ונעימה. 

מה חשוב לדעת כשמתחילים את תהליך הגמילה?

סבלנות, היא מילת מפתח בכל הקשור לתהליך הגמילה. אנו חיים בעולם מהיר, ולכן לעיתים אנו נוטים לצפות מילדנו לעבור את תהליך הגמילה מהר. יש לקחת בחשבון שתהליך הגמילה לוקח זמן ויש להיות סבלניים. בהמשך, מומלץ לפנות כמה ימים שאפשר להיות בהם בבית, כך שניתן להקדיש את הזמן הנחוץ בנחת.

 חיזוקים חיוביים:

עם הזמן, הילד ילמד לזהות את הסימנים בגופו לכך שעליו לעשות צרכים. תחילה, יתכן והוא יזהה אך עדיין לא יקשר זאת עם ההליכה לשירותים, בהמשך, ייתכן והוא יזהה אך יהיה עסוק במשחק ויוותר על ההליכה לשירותים. תפקיד ההורים אם כן, הוא לחזק את הילד גם כאשר זיהה שעליו לעשות צריכים ואמר לדוגמא: "פיפי" ועשה בתחתונים. כך שעם הזמן, הוא ילמד לזהות את התחושה הזו ולקשר אותה עם ההליכה לשירותים. כמובן, כאשר הילד מצליח להגיע לשירותים יש לחזק ולשבח אותו על כך.

להפוך את זמן הצרכים לחוויה חיובית:

הורים רבים נוטים לחזור ולשאול שאלות כמו: "יש לך פיפי"? , התשובה עלולה להיות "לא", גם כשיש פיפי. מה שניתן לעשות, זה כל 20 דקות לערך, לשלוח את הילד לסיר ולתת לו לשבת עליו מספר דקות. אפשר לתת לילד ספר או עיסוק שיהפוך את הזמן על הסיר למהנה יותר. גם אם הוא עשה צרכים וגם לא, ניתן חיזוק חיובי על הישיבה הממושכת. באופן זה, הוא ילמד שעשיית הצרכים בסיר, היא זמן מהנה.

 היעזרו גם בצוות הגן:

לאחר שהתחלתם את התהליך, שתפו את צוות הגן שאתם בתהליך גמילה על מנת שיכלו להמשיך את התהליך גם בגן. כמו כן, צוות הגן יוכל לסייע לכם עם המלצות נוספות, שכן הגננת מכירה את ילדכם טוב ובעלת ניסיון רב עם ילדים שונים. בנוסף, כדי לסייע להצלחת התהליך, ציידו את הילד מספר זוגות בגדים להחלפה, סדינים וכדומה, כך שלצוות הגן יהיה קל לתמוך בתהליך.

רוצים לקבל קוד קופון של 20% לרכישה באתר?

נרשמים לאתר ומקבלים 20%  הנחה לקניה בכל האתר כולל כפל מבצעים בקניה מעל 200 ש"ח.