משלוח חינם בקנייה ב 249 ש"ח ומעלה

קנה ב-500 ש"ח שלם 350 ש"ח
קוד קופון Love20

אחים תאומים

cool baby

 

נולדו לכם תאומים? השמחה כפולה! אין ספק שאתם יוצאים לתהליך מרגש, שונה הטומן בתוכו הפתעות וחוויות הוריות רבות. לצד השמחה, גידול תאומים עלול להיות גם משימה לא פשוטה. איך מטפחים את הקשר בין האחים ואיך מתמודדים עם הקשיים?

לגדל תאומים:

כפי שהולדת ילד היא שמחה גדולה והתרגשות מאין כמותה, ככה השמחה כפולה שהם שניים. באופן דומה, הקשיים שמופיעים עם הולדת התינוק כמו הסתגלות לחיים חדשים שמהותם הענקה ונתינה, אחריות והתמסרות לטיפול בילד, הם כפולים כשמדובר בתאומים ויש לחלק אותה כמות משאבים בין השניים הקטנים. חלוקה זו, עלולה להוביל לקשיים שונים הן ברמת האנרגיה של ההורים והן ביחסים והמורכבויות בין התאומים. 

התמודדויות בגידול תאומים:

תחילה, כהורים טריים לזוג תאומים חשוב לדעת שמדובר במשימה לא פשוטה שעלולה לייצר חיכוכים וקשיים גם בתוך הזוגיות. מחסור בשעות שינה, מחסור בזמן לכל אחד בנפרד ולזוג יחדיו, שינוי אורך החיים ועוד מייצרים לחצים רבים אשר פעמים רבות יתבטאו באינטראקציה הזוגית. לכן, חשוב להיות מוכנים ולקבל שינויים אלו ללא שיפוט והבנה אחד של השני. כיום, קיימות אפשרויות טיפול זוגי רבות שיכולות לסייע לעבור משברים ולתמוך בכם כזוג, כהורים ובהמשך כמובן להשפיע גם על התפתחות הילדים.

אחד האתגרים המרכזיים בגידול תאומים, הוא חלוקת היחס בין השניים. הם יכולים להיות רעבים באותו זמן, עייפים ועצבניים באותו הזמן, זקוקים להחלפה של החיתול יחדיו וכדומה. כל תגובה ואמירה לאחד משפיעה גם על השני. לא מדובר בילד אחד שבודק גבולות אלא בשניים, אך יתרה מכך, הם גם בודקים את הגבולות אחד של השני. ערנות, סבלנות, מודעות והכלים הנכונים יסייעו לכם בחלוקה שווה ומותאמת גם ברמה הרגשית והסמכותית. גם כאן, ניתן להיעזר באנשי מקצוע המתמחים בתחום, כמו גם בספרים מקצועיים, על מנת לצלוח משברים, לגדול ולצמוח מהם. 

הקשר בין אחים תאומים:

אחים תאומים זוכים ונתרמים רבות מהיותם גדלים יחדיו, בדיוק באותו הגיל, עם אותם צרכים ולמעשה, יש להם חבר או חברה צמודים לחיים. לצד זאת, עבור התאומים, שנולדו למציאות זו המובנת מאליה עבורם, עלולים להיווצר קשיים. כהורים, התפקיד הוא לדעת לסייע להם ולתמוך כניתן איפה שצריך, ולשחרר ולהרפות במקומות האחרים ולתת לאחים לדעת ללמוד להסתדר ולעבור לבד משברים. 

בנוסף, יש לשים לב להפרדה שבין אחים תאומים זהים לבין תאומים שאינם זהים. תאומים שאינם זהים זוכים לנפרדות מסוימת המקנה להם ייחודיות בולטת במראה, במיוחד עם מדובר בבן ובת, ביניהם קל לעשות הפרדה. אולם תאומים זהים, עלולים להיתקל בקשיים נוספים ויזדקקו פעמים רבות להרגיש שהם מיוחדים ושונים. כהורים, ניתן להעצים את ילדנו על החזקות שלהם, למצוא את המעלות ולהדגיש אותם. על מנת שלא ליצור תחרותיות בין האחים, הימנעו מהשוואות ביניהם וזכרו, הם אמנם דומים במראה אך בפנים לכל אחד יש עולם אחר לגמרי.

רוצים לקבל קוד קופון של 20% לרכישה באתר?

נרשמים לאתר ומקבלים 20%  הנחה לקניה בכל האתר כולל כפל מבצעים בקניה מעל 200 ש"ח.